FAQ – odstranění tetování

Ano, Poukazy lze pořídit v E-shopu

Volné termíny na odstranění tetování jsou zde.

Laserové ošetření je možné nejdříve aplikovat po 6-8 týdnech po zhotovení tetování.

První úbytky tetovacího pigmentu lze pozorovat obvykle do týdne (světlejší odstíny zmizí ihned po ošetření). Laserem rozbité částečky tetovací barvy jsou však z pokožky vyplavovány ještě mnohem déle, a proto lze kompletní výsledek každého absolvovaného laserového ošetření relevantně zhodnotit nejdříve až s odstupem alespoň 1 – 3 měsíců.

Odstranění je vhodné opakovat pro nejlepší možné výsledky s rozestupem alespoň 8 týdnů.

je pospáno zde.

Bohužel ne. Každá barva absorbuje jinou vlnovou délku. Nejlépe se odstraňuje černá, šedá a tmavě modrá. Hůře potom červená, zelená a žlutá. Bílé a pastelové barvy jsou na odstranění komplikovanější, ovšem po odstranění tmavších barev kolem, nejsou tak zřetelné. Lépe lze odstranit stínované tetování, kdy pigment není tak hluboko v pokožce. Linky a tetování s ostrými hranami potřebují ošetření více.

Riziko vzniku jizvy je při ošetření velmi nízké. Může být zvýšeno pouze při nedodržení doporučené domácí péče (týkající se zejména hygieny – např. zanesením infekce), při předčasnému vystavení ošetřené oblasti UV záření (slunce, solárium). Také během těhotenství, v případě ošetření velmi tmavých fototypů (Fitzpatrick IV – VI), při diabetu, při onemocnění imunitního systému, při sklonu k vzniku keloidních jizev. Riziko vzniku hypopigmentací (bílých míst) po ošetření, které přetrvávají déle než několik měsíců je nižší než 1%. Prevencí jejich vzniku je řádné dodržování domácí péče o ošetřenou oblast.

Cena závisí především na velikosti ošetřované plochy. Více info najdete  zde.

Každý člověk je individuální a podobně jsou na tom i jednotlivá tetování. Tetovací pigment se nachází v několika vrstvách pod sebou, laser je musí rozbít postupně a z tohoto důvodu bývá zapotřebí ošetření opakovat. Obecně vyžaduje většina profesionálních tetování alespoň 4 – 6 sezení. K zesvětlení tetování pro jeho následné překrytí (cover-up) je zapotřebí ošetření méně než pro kompletní odstranění. Amatérské tetování a permanentní make-up lze odstranit ve většině případů během 1 – 3 ošetření. Konkrétní počet ošetření bohužel nelze předem přesně určit a záleží na barvě inkoustu, množství tetovací barvy, složení inkoustu, hloubce, do které byl v kůži inkoust aplikován, umístění tetování, stáří  atd.

Jeden impulz laseru lze cítit jako štípnutí s mírným pocitem tepla. Bolest je srovnatelná s tetováním, avšak je individuální. Výhodou je, že oproti tetování trvá odstranění většinou jen pár minut.

Většinu tetování lze odstranit úplně, liší se pouze v množství ošetření. Některé typy pigmentu bohužel nelze beze zbytku odstranit.

Ano. Používáme laserovou metodu pomocí účinných a šetrných PicoSure laserů nové generace. Více info zde.