Po dokončení tetování vám místo překryju polyuretanovou prodyšnou fólií, která nepropouští tekutiny, bakterie, viry, zabraňuje vysušování, nepřekáží při sprchování a odpadá potřeba mazání hojivým krémem. Značně urychluje proces hojení. Základní hojení trvá 6 dní.

Postup:

První fólii sundejte po 10-15 hod. (max. 24hod). Poté tetování důkladně omyjte antibakteriálním mýdlem, VYSUŠTE (pokud budete v čistém prostředí, klidně nechte tetování 1-3 hod. bez překrytí) a dále přelepte druhou fólií na 5 dní. Po sundání druhé fólie můžete tetování, v případě vysušení, mazat výživným krémem s vitamínem E. 

Aplikace Dermalize Pro

[youtube v=”VlEZ99SFyIM”]

Aplikace F-Suprasorb

[youtube v=”36ycYjkAnmg”]

Zásady během hojení

  • Neškrábat
  • První měsíc nevystavovat slunci a soláru
  • Nepít nadměrně alkohol

Další informace

  • Tělo při hojení přirozeně vyloučí část pigmentu, což se může pod fólií jevit, jako rozpité tetování. Vše je v pořádku a po sundání stačí omýt antibakteriálním mýdlem (např. Dettol mýdlo). 
  • Po sundání fólie můžou zůstat na pokožce zbytky lepidla. Místo nedrhněte, stačí jej pravidelně umývat a lepidlo vymizí. Rychlejší způsob je pomocí hygienické houbičky (např. L+R – Debrisoft) a antibakeriálního gelu, ne mýdla (např. Dettol gel). Gel naneste na houbičku a jemně přetírejte místo s lepidlem. 
  • Pokud jde fólie těžko dolů, sundávejte pod tekoucí vodou.

Nesprávná péče

Finální vzhled z velké části závisí na správné péči o tetování. Mějte na paměti, že za poškození tetování nesprávnou péčí nezodpovídá tatér.

Vlivem času, UV zářením a stárnutím pokožky může dojít na tetování k určitým změnám. Pečujte proto o tetování pravidelným používáním neparfémovaných pleťových krémů, obsahujících vitamín E. Při vystavování slunečnímu záření namažte tetování krémem s vysokým ochranným faktorem.