Odstranění tetování nebo permanentního make-upu laserem

Laserové odstranění tetování je bezpečná metoda zesvětlení (pro snadnější předělávku) nebo úplného odstranění tetování, kterou provádíme pomocí moderního PicoSure laseru. Tento laser patří mezi novou generaci přístrojů pro odstranění tetování a pracuje na bázi krátkých impulzů.

Výhodou PicoSure laseru je šířka impulzu (trvání impulzu), který má až o řád kratší délku (cca 750 pikosekund) než starší YAG lasery (až 10 nanosekund). To sebou přináší menší zatížení pokožky v oblasti ošetření, větší účinek a rychlejší rekonvalsecenci. Bolest je individuální a je podobná jako u tetování. Zákrok je rychlý a trvá většinou pár minut.

Porovnání účinku laser YAG ns (vlevo) versue Pico laser (vpravo):

Výsledkem ošetření je roztříštění pigmentu na menší části, které jsou vyloučeny lymfatickým systémem, případně povrchními stroupky.

V závislosti na množství barvy, umístění, hloubce vpichování, typu a složení tetovacího pigmentu, imunitním systému, lymfatickém systému, barvě pokožky, velikosti a stáří tetování může být nutné provést zákrok vícekrát.

 

Pro úplné odstranění profesionálního tetování je většinou potřeba 4 - 6 sezení, pro zesvětlení méně. U amatérských tetování a permanentního make-upu je potřeba většinou 1 - 3 sezení. Mezi jednotlivými zákroky je potřeba dodržet rozestup alespoň 8 týdnů, aby se ošetřené místo stihlo zregenerovat a tělo mělo dostatek času na odvedení pigmentu.

Výjimečně je potřeba i více než 6 sezení např. pokud jde o předělávku, barevné tetování, nové tetování, pigment je moc hluboko, kůže je pigmentem přesycena (tatér se často vracel na jedno místo), apod. Proto je rychlost odvádění pigmentu individuální.

Po každém sezení bude tetování blednout až nakonec zmizí úplně. Některé typy pigmentu ovšem nelze beze zbytku odstranit. (obzvlášť barevný pigment).

 

Nejlépe lze odstranit černá, tmavě šedá a tmavě modrá (obecně tmavé barvy). Červená, žlutá, světle modrá, zelená apod. obvykle potřebují více ošetření.

Laserové ošetření by neměli podstupovat:

  • osoby těsně po intenzivním opalování
  • osoby s jakoukoliv kožní nemocí, epilepsií, cukrovkou nebo srdečními chorobami
  • osoby trpící zvýšenou krvácivostí
  • těhotné ženy

GALERIE ODSTRANĚNÝCH TETOVÁNÍ

Volné termíny na odstranění tetování

 

Ceník a poptávkový formulář

Péče o odstraněné tetování

 

Máte zájem probrat odstranění tetování osobně s možností testovacího ošetření zdarma? Rezervujte termín zde.