Po dokončení tetování vám místo překryju speciální polyuretanovou prodyšnou fólií, která nepropouští tekutiny, bakterie, viry, zabraňuje vysušování a nepřekáží při sprchování. Značně urychluje proces hojení.

 

Fólii nechte na tetování 5 – 6 dnů. Po sundání fólie mažte tetování 3x denně (po dobu 1-2 týdnů) hojivým krémem s antibakteriální složkou (např. Bepanthen Plus), případně krémy přímo na tetování. 

Kompletní hojení (i spodní vrstvy pokožky) trvá 3 – 6 týdnů. Úplná regenerace pokožky i několik měsíců.

Zásady během hojení

  • Tetované místo neškrábejte
  • Čerstvé tetování chraňte alespoň 5 týdnů před sluncem. Jinak hrozí nevratné změny: vyblednutí, rozpíjení a zjizvení
  • Nepijte nadměrně alkohol po dobu hojení, (24 hod. před a 24 hod. po tetování se vyhněte alkoholu úplně)
  • Alespoň 1 týden se vyhněte sportu
  • 2-3 týdny nenavštěvujte sauny, solária a bazény

Další informace

  • Tělo při hojení přirozeně vyloučí část pigmentu, což se může pod fólií jevit, jako rozpité tetování. Vše je v pořádku a po sundání stačí omýt antibakteriálním mýdlem (např. Dettol mýdlo).

Nesprávná péče

Finální vzhled z velké části závisí na správné péči o tetování. Mějte na paměti, že za poškození tetování nesprávnou péčí nezodpovídá tatér.

Vlivem času, UV zářením a stárnutím pokožky může dojít na tetování k určitým změnám. Pečujte proto o tetování pravidelným používáním neparfémovaných pleťových krémů, obsahujících vitamín E. Při vystavování slunečnímu záření namažte tetování krémem s vysokým ochranným faktorem (50-100 UVA, UVB-seženete v lékárně..