Nejčastější dotazy

Tetování


Ano, Poukazy lze pořídit v E-shopu

Ne. V případě, že berete antibiotika, má tělo spoustu práce samo se sebou a není vhodné jej zatěžovat novým tetováním. Antibiotika působí různě, např. tetracyklinová antibiotika znesnadňují tělu přijmout něco nového, a tedy i tetovací barvu. Tetování se doporučuje 1-2 týdny po dobrání antibiotik.

Netetuji na genitálie, rty, oční víčka, jazyk, oční bulvy, prsty, dlaně, chodidla, uši.

Čeká-li Vás Vaše první tetování, není čeho se bát 🙂

•  Buďte odpočatí, vyspaní, najedení, případně si sebou vezměte i něco na zub a na pití. (Průběh bude mnohem příjemnější než pokud budete hladoví a nevyspalí)

•  24 hod. před a 24 hod. po se vyhněte alkoholickým, energetickým a nápojům obsahující kofein a tein. (káva, kola, černý čaj …). Tyto látky ředí krev, a můžou nám zkomplikovat práci. Neužívejte také žádné psychotropní látky. 

•  Pokud je místo výrazněji zarostlé chloupky, odstraňte je alespoň strojkem na vlasy.

•  Alespoň 2-3 týdny před tetování se vyhněte opalování a soláriu.

•  Před tetováním si dejte spršku, ať nenamáčíte čerstvě přelepené tetování.

•  Pokud berete nějaké léky nebo trpíte nějakými zdravotními komplikacemi, konzultujte tetování se svým lékařem,

•  Na tetování přijďte ideálně bez doprovodu ve sjednaný čas (ne 20 min předem, ani 20 min. později). Pokud je doprovod nutný, nerušte.

•  Vemte si s sebou klidně něco, co Vám zabaví mozek ( sluchátka do uší, knihu, hru na telefon, …) nebudete se tak soustředit pouze na nepříjemný pocit.

•  Před tetování posilte imunitu např. užíváním multivitamínů, hlavně vitamínu C.

Ne. Tetuje se zásadně jen zdravá kůže. Proto se doporučuje neopalovat alespoň 14 dní před tetováním.

Péče o tetování je popsána zde.

V případě kožního onemocnění jako je atopický exém, chronické akné, lupenky, plísňového onemocnění, chronického exému se tetování nedoporučuje ani na místech nepostižených. Tento typ onemocnění se týká celého organismu. Pokud dojde k podráždění, může se onemocnění rozšířit. Je možný zhoršený průběh hojení a tím může být ovlivněn finální vzhled tetování.

Většina pracovišť vyžaduje odstup 6 měsíců od dokončení tetování.

Vždy tehdy, kdy dokážete zajistit ideální podmínky na hojení tetování. Nemělo by docházet k nadměrnému pocení, vystavování extrémním podmínkám a dráždění nevhodným oblečení.

Ne. Tetování je zásah do těla, který zatěžuje váš imunitní systém. V případě nemoci a tetování dochází k přetížení imunitního systému, což může zapříčinit delší dobu léčení, zhoršení příznaků nemoci a horší celkové hojení tetování. Pokud jste nemocní, dejte prosím vědět a přesuneme termín. Tetování se nedoporučuje ani v době těhotenství a kojení.

Diabetikům se špatně hojí rány a jsou náchylnější na infekci, avšak tetování provést lze. V případně epilepsie může tetování vyvolat epileptický záchvat.

Ne. Znaménka jsou velmi citlivá a je lepší do nich nezasahovat. Tetování v okolí pihy nebo znaménka už ničemu nevadí.

Jizva je typově jiná tkáň než zdravá kůže. Tetovat se ovšem dá, pokud je kompletně zahojena. Stáří jizvy vhodné na tetování se doporučuje minimálně 3 roky. Tetování některých jizev je úplně bezbolestné, jiné jsou naopak více nepříjemné než zdravá tkáň.

Nejčastěji nedochází ke krvácení vůbec. Drobné kapičky se můžou objevit pokud:

  • Jste nadměrně konzumali alkohol, kofein nebo tein před tetováním
  • Je jehla vedena moc hluboko v kůži
  • Jste hemofilik (špatná srážlivost krve). V tomto případě se tetování nedoporučuje
  • Jste pod vlivem drog nebo léků
  • Jste diabetik.
  • Máte řídkou krev (velmi ztěžuje aplikaci pigmentu do kůže)
  • Jste před tetování dlouho nic nejedli
  • Berete aspirin, který ředí krev
  • Máte vysoký tlak

Je to možné se svolením rodičů. V tomto případě je potřeba podepsat souhlas zákonného zástupce, případně vzít rodiče s sebou. Min. věk pro tetování je 15 let.

Bolest je velmi individuální a záleží také na fyzickém a psychickém stavu jedince. Tetování je spíše nepříjemné než bolestivé. Lze jej přirovnat k popálení, depilaci, intenzivnímu škrábání apod. Hodně záleží však na umístění. Tetování přes slabiny a kosti jsou nepříjemnější než přes sval. Nejbolestivější jsou žebra, prsty, krk, vnitřní část ruky, nárty, páteř, lokty, zadek aj. Vše záleží na citlivosti tetovaného. Pokud přijdete odpočatí a najezení, bude vaše tělo vnímat celý proces mnohem lépe.

 

Od roku 2016

Postup rezervace termínu je popsán zde.

Přehled volných termínů je dostupný zde.

Odstranění tetování

Ano, Poukazy lze pořídit v E-shopu

Volné termíny na odstranění tetování jsou zde.

Laserové ošetření je možné nejdříve aplikovat po 6-8 týdnech po zhotovení tetování.

První úbytky tetovacího pigmentu lze pozorovat obvykle do týdne (světlejší odstíny zmizí ihned po ošetření). Laserem rozbité částečky tetovací barvy jsou však z pokožky vyplavovány ještě mnohem déle, a proto lze kompletní výsledek každého absolvovaného laserového ošetření relevantně zhodnotit nejdříve až s odstupem alespoň 1 – 3 měsíců.

Odstranění je vhodné opakovat pro nejlepší možné výsledky s rozestupem alespoň 8 týdnů.

je pospáno zde.

Bohužel ne. Každá barva absorbuje jinou vlnovou délku. Nejlépe se odstraňuje černá, šedá a tmavě modrá. Hůře potom červená, zelená a žlutá. Bílé a pastelové barvy jsou na odstranění komplikovanější, ovšem po odstranění tmavších barev kolem, nejsou tak zřetelné. Lépe lze odstranit stínované tetování, kdy pigment není tak hluboko v pokožce. Linky a tetování s ostrými hranami potřebují ošetření více.

Riziko vzniku jizvy je při ošetření velmi nízké. Může být zvýšeno pouze při nedodržení doporučené domácí péče (týkající se zejména hygieny – např. zanesením infekce), při předčasnému vystavení ošetřené oblasti UV záření (slunce, solárium). Také během těhotenství, v případě ošetření velmi tmavých fototypů (Fitzpatrick IV – VI), při diabetu, při onemocnění imunitního systému, při sklonu k vzniku keloidních jizev. Riziko vzniku hypopigmentací (bílých míst) po ošetření, které přetrvávají déle než několik měsíců je nižší než 1%. Prevencí jejich vzniku je řádné dodržování domácí péče o ošetřenou oblast.

Cena závisí především na velikosti ošetřované plochy. Více info najdete  zde.

Každý člověk je individuální a podobně jsou na tom i jednotlivá tetování. Tetovací pigment se nachází v několika vrstvách pod sebou, laser je musí rozbít postupně a z tohoto důvodu bývá zapotřebí ošetření opakovat. Obecně vyžaduje většina profesionálních tetování alespoň 4 – 6 sezení. K zesvětlení tetování pro jeho následné překrytí (cover-up) je zapotřebí ošetření méně než pro kompletní odstranění. Amatérské tetování a permanentní make-up lze odstranit ve většině případů během 1 – 3 ošetření. Konkrétní počet ošetření bohužel nelze předem přesně určit a záleží na barvě inkoustu, množství tetovací barvy, složení inkoustu, hloubce, do které byl v kůži inkoust aplikován, umístění tetování, stáří  atd.

Jeden impulz laseru lze cítit jako štípnutí s mírným pocitem tepla. Bolest je srovnatelná s tetováním, avšak je individuální. Výhodou je, že oproti tetování trvá odstranění většinou jen pár minut.

Většinu tetování lze odstranit úplně, liší se pouze v množství ošetření. Některé typy pigmentu bohužel nelze beze zbytku odstranit.

Ano. Používáme laserovou metodu pomocí účinných a šetrných PicoSure laserů nové generace. Více info zde.