Ne. Tetuje se zásadně jen zdravá kůže. Proto se doporučuje neopalovat alespoň 14 dní před tetováním.

Péče o tetování je popsána zde.

V případě kožního onemocnění jako je atopický exém, chronické akné, lupenky, plísňového onemocnění, chronického exému se tetování nedoporučuje ani na místech nepostižených. Tento typ onemocnění se týká celého organismu. Pokud dojde k podráždění, může se onemocnění rozšířit. Je možný zhoršený průběh hojení a tím může být ovlivněn finální vzhled tetování.

Většina pracovišť vyžaduje odstup 6 měsíců od dokončení tetování.

Vždy tehdy, kdy dokážete zajistit ideální podmínky na hojení tetování. Nemělo by docházet k nadměrnému pocení, vystavování extrémním podmínkám (slunce, mráz) a dráždění nevhodným oblečení. Obecně se dá říct, že ideální doba je od září do května.

Ne. Tetování je zásah do těla, který zatěžuje váš imunitní systém. V případě nemoci a tetování dochází k přetížení imunitního systému, což může zapříčinit delší dobu léčení, zhoršení příznaků nemoci a horší celkové hojení tetování. Pokud jste nemocní, dejte prosím vědět a přesuneme termín. Tetování se nedoporučuje ani v době těhotenství a kojení. Všechny vlivy působící na matku se přenáší i na plod. Možná infekce by mohla způsobit vážné problémy.

Diabetikům se špatně hojí rány a jsou náchylnější na infekci, avšak tetování provést lze. V případně epilepsie může tetování vyvolat epileptický záchvat.

Ne. Znaménka jsou velmi citlivá a je lepší do nich nezasahovat. Tetování v okolí pihy nebo znaménka už ničemu nevadí.

Jizva je typově jiná tkáň než zdravá kůže. Tetovat se ovšem dá, pokud je kompletně zahojena. Stáří jizvy vhodné na tetování se doporučuje minimálně 3 roky. Tetování některých jizev je úplně bezbolestné, jiné jsou naopak více nepříjemné než zdravá tkáň.

Nejčastěji nedochází ke krvácení vůbec. Drobné kapičky se můžou objevit pokud:

  • Jste nadměrně konzumali alkohol, kofein nebo tein před tetováním
  • Je jehla vedena moc hluboko v kůži
  • Jste hemofilik (špatná srážlivost krve). V tomto případě se tetování nedoporučuje
  • Jste pod vlivem drog nebo léků
  • Jste diabetik.
  • Máte řídkou krev (velmi ztěžuje aplikaci pigmentu do kůže)
  • Jste před tetování dlouho nic nejedli
  • Berete aspirin, který ředí krev
  • Máte vysoký tlak

Je to možné se svolením rodičů. V tomto případě je potřeba podepsat souhlas zákonného zástupce, případně vzít rodiče s sebou.

Bolest je velmi individuální a záleží také na fyzickém a psychickém stavu jedince. Tetování je spíše nepříjemné než bolestivé. Lze jej přirovnat k popálení, depilaci, intenzivnímu škrábání apod. Hodně záleží však na umístění. Tetování přes slabiny a kosti jsou nepříjemnější než přes sval. Nejbolestivější jsou žebra, prsty, krk, vnitřní část ruky, nárty, páteř, lokty, zadek aj. Vše záleží na citlivosti tetovaného. Pokud přijdete odpočatí a najezení, bude vaše tělo vnímat celý proces mnohem lépe.

 

Od roku 2016

Postup rezervace termínu je popsán zde.

Přehled volných termínů je dostupný zde.

Load More